8 tipů, jak se zbavit kočičích chlupů jednou provždy

8 tipů, jak se zbavit kočičích chlupů jednou provždy
20.3.2017 admin

Jsou všude. Na oblečení, na pohovce, v posteli, na koberci, v jídle. Jeden kočičí chlup vedle druhého. To je situace, kterou s příchodem jara řeší snad každý kočičí člověk.

Ani my nejsme výjimkou, a tak se s vámi chceme podělit o pár tipů, které nám pomáhají si boj s kočičími chlupy usnadnit.

Jak se záplavy kočičích chlupů zbavit?

1

Prevence

Kvalitní strava a pravidelné kartáčování dělají divy. Pokud vaší kočce abnormálně padají chlupy, zkuste lososový olej. Prodává se jako doplněk stravy a díky Omega-3 mastným kyselinám má na kočičí srst blahodárné účinky. Vypadávání chlupů se zlepší do jednoho měsíce.
Práci vám výrazně usnadní i pravidelné kartáčování. Zbavíte se tak uvolněných chlupů, které by jinak skončili na oblečení nebo na gauči. Kartáčujte své kočičáky každý den pět minut a máte téměř vyhráno.

2

Lepicí válečky

Lepicí válečky jsou pro každého kočičího člověka nutnost, to je bez debaty. Skvěle odstraní chlupy z oblečení před odchodem z domu a určitě by vám jeden takový váleček neměl chybět ani v kabelce.

3

Houbička na nádobí

I taková obyčejná věc, jako je houbička na nádobí, má mnoho využití. Během praní za vás udělá tu nejnáročnější práci. Společně s prádlem vložte do bubnu pračky taky dvě čisté houbičky na nádobí. Většinu kočičích chlupů na sebe nachytají a ušetří vám tak spoustu nervů s vybíráním chlupů z čerstvě vypraného prádla.

4

Vysavač

Ano, je to otrava, ale nic vás nezbaví chlupů ve vašem bytě lépe než pravidelné vysávání. Vaše podlahy, koberce a čalouněný nábytek vyčistí spolehlivě od chlupů jenom vysavač zapnutý na nejvyšší výkon.

5

Sušička

Jestli máte doma sušičku prádla, tak jistě víte, jaký je to zázrak. A pokud o koupi sušičky teprve uvažujete, běžte do toho. Sušička zbaví vaše oblečení chlupů prouděním vzduchu naprosto dokonale.

6

Latexové rukavice

Stojí pár korun a hodí se i na další úklid. Nejlepšího efektu dosáhnete, když rukavici navlhčíte a přejedete s ní plochu, kterou chcete očistit. Chlupy se na rukavici nachytají jako mouchy na lep.

7

Nafukovací balónek

Možná trochu kontroverzní řešení, ale funguje. A to na podobném principu jako latexové rukavice. Balónek nafoukněte a přejeďte s ním sedačku. Zásluhou statické elektřiny se na něj všechny chlupy přichytí.

8

Povzneste se nad chlupy

Když už jsme si ty naše línající chlupáčky pořídili, občas nám nezbývá nic jiného, než se nad celou situaci povznést. Není přece důležité, jestli máme dokonale uklizeno. Hlavní je, že nám naši kočičí kamarádi dělají radost.


A co vy? Máte nějaký vlastní zaručený tip, jak se zbavit kočičích chlupů? Napište nám do komentářů.

Komentáře