9 důkazů, že vás vaše kočka opravdu miluje

9 důkazů, že vás vaše kočka opravdu miluje
5.2.2017 admin

Přemýšleli jste někdy, jestli vás má vaše kočka opravdu ráda? Všichni jsme občas na pochybách. Udělali byste pro ně první poslední, nikde ale ani náznak vděčnosti a máte pocit, že kočka bere vaše služby jako samozřejmost.

Možná si ale jako pouhý kočičí sluha připadáte zbytečně. Tady je 9 důkazů, že vás vaše kočka opravdu miluje.

1

Přede jen pro vaše uši

Kočky předou z různých důvodů, ale všichni víme, že to dělají hlavně, když jsou šťastné. Pokud vaše kočka začne hlasitě vrnět pokaždé, když se s ní podělíte o kousek své pozornosti, je to jasné znamení, že k vám chová láskyplné city.

2

Odhaluje vám břísko

Kočka se může sem a tam převalit na záda a odhalit břicho. Jde o jeden z nejhlubších projevů důvěry, jakého je kočka schopna. Nezapomínejme ale, že nemusí jít nutně o výzvu, abyste ji na břiše podrbali. Tím byste dokonce mohli vyvolat náhlý přechod do obranného režimu.

3

Zamilovaně na vás mrká

Když kočka vidí cizince nebo možného protivníka (z řad koček i lidí), za žádnou cenu nemrká a neuhýbá pohledem. Zavře-li před vámi kočka oči, jde o projev maximální důvěry a náklonnosti. Kočka, která v přítomnosti svého „pána“ pomalu a bezstarostně mrká nebo malátně přivírá oči, dává najevo, že mu zcela důvěřuje.

4

Otírá si o vás hlavu

Kočky mají na obličeji pachové žlázy, kterými si značkují své teritorium. Když si kočka o svého „majitele“ energicky otírá hlavu, projevuje mu tím svou náklonnost a současně si značkuje osobu, která je v jejím výhradním vlastnictví.

Valentýnská hračka pro kočky s šantou a kozlíkem

Sedí tyto důkazy na vaši kočku? Tak na ni v den svatého Valentýna nezapomeňte! 3 kuličky s šantou a kozlíkem za 299 Kč jako důkaz vaší lásky.
Dokázat lásku

5

Je vám neustále v patách

Taky slýcháte měkké žuchnutí čtyř chlupatých tlapek okamžitě po tom, co se zvednete z gauče? Nemůžete udělat ani krok, aniž by se vám neustále někdo motal pod nohama? Dokonce ani sprchu už jste si roky neužili sami? Pak jste jedním ze šťastlivců, protože vaše kočka vás bezmezně zbožňuje.

6

Nosí vám dárky

Ačkoli můžou být tyto dárky pochybného původu a občas i tak trochu nechutné, vaše kočka to vidí jinak. I když se vám z mrtvolky nebohé myši zvedá žaludek, berte to jako kompliment. Vaše kočka vás považuje za svou rodinu a snaží se vám ukázat, co všechno vám může nabídnout.

7

Hněte na vás těsto

Nebo šlape zelí, jak chcete. Rytmickým masírováním svého „majitele“ předními tlapkami kočka opakuje „mléčný krok“ z doby, kdy byla kotětem a masírováním matčiných bradavek stimulovala tok mléka.

8

Třepotá špičkou ocasu

Ocas je něco jako ukazatel kočičí nálady. Každý jeho pohyb znamená úplně jiný pocit. Pokud vaše kočka třepotá špičkou své ocásku, když jste zrovna poblíž, je to jasné nadšení z toho, že vás vidí.

9

Nechá vás pečovat o svou srst

Pokud se od vás kočka nechá česat, hluboce vám důvěřuje. V přírodě slouží vzájemná péče o srst mezi kočkami ke zmírnění stresu a k posilování vztahů. Některé kočky takto dávají najevo náklonnost i svému „majiteli“.


A kolik důkazů sedí na vás a vaši kočku? Napište nám do komentářů.
 

Komentáře