Jak vybrat pelíšek pro kočku

Jak vybrat pelíšek pro kočku
15.1.2017 admin

Zavděčit se našim kočičím kamarádům není vůbec jednoduché, to každý „majitel“ kočky dobře ví. A tak není překvapením, že i pelíšek musí odpovídat vysokým kočičím standardům.

Pojďme se na výběr pelíšku podívat z pohledu kočky. Pokud splníte tato 3 důležitá kritéria, máte téměř jistotu, že se pelíšek bude vaší kočce líbit.

1

Tvar a velikost pelíšku

Kočky milují malé a uzavřené prostory. Schválně, kolikrát jste svou kočku našli napasovanou mezi oblečením ve skříni, v koši s prádlem nebo v krabici od bot?

Není se čemu divit. Soukromí je pro kočku nade vše. Uzavřený prostor jí poskytne úkryt a navíc lépe udržuje teplo. Micina si tak může ničím nerušena odpočinout od náročného kočičího způsobu života.

Jak to vidí Ariana, 5 let

„Možná to bude znít zatrpkle, ale mám ráda svůj klid. No a co? Nemám se za co stydět. Od té doby, co panička dotáhla domů to malé otravné kotě, je tu nesnesitelně živo. Aspoň na pár hodin si potřebuju zalízt někam do klidu, kde mě nebude nikdo otravovat. Na to mám snad nárok.“

2

Umístění pelíšku a materiál

Kočka rozhodně není přízemní tvor. A to doslova! Má ráda přehled, proto je ideální umístit jí pelíšek na vyvýšené místo. Na skříň, na kuchyňskou linku, na lednici. Spát na zemi je pod její úroveň.

Všechny kočky preferují pohodlí, luxusní materiály a hlavně teplo! Proto se zaměřte na pelíšky, které jsou dostatečně měkké a hřejivé.

Při výběru pelíšku ale myslete i na sebe. Vy totiž budete po vašich kočičkách uklízet. Vybírejte proto materiál, který se snadno udržuje.

Ideálním kompromisem je ovčí vlna. Kočkám poskytne teplo a pohodlí a vám ušetří spoustu práce s údržbou.

Přečtěte si: 10 důvodů, proč je ovčí vlna tak jedinečná

Není náhoda, že jsme si jako hlavní materiál pro naše pelíšky vybraly zrovna ovčí vlnu. Ovčí vlna je jedním z nejstarších materiálů, který se používá už od dob starověké Persie a Egypta a má spoustu nedoceněných vlastností.

Jak to vidí Mišpule, 1 rok

„Ty jo, teď v lednu je venku pěkná kosa. Když přijdu z venku, ráda si vlezu někam do teploučka, kde můžu načerpat energii na další výlety. A čím výš si můžu vylézt, tím líp – pořád mě totiž pronásleduje můj psí spolubydlící Luboš. Mám ho docela ráda, to né že ne, ale sebe mám radši a na spaní musí být klid.“

3

Hlavně ať to není nuda

I s pelíškem by měla být zábava. Zvlášť pokud máte doma malé hravé kotě. Kotěti totiž nemusí sloužit jenom jako místo, kde si může odpočinout, ale hlavně jako místo, kde se může vyřádit.

Pelíšek by tak měl mít všestranné využití – úkryt, postel a hračka v jednom. Pokud takový pelíšek své kočce pořídíte, máte téměř vyhráno. Zbytek už závisí jenom na aktuální náladě vašeho kočičáka.

Jak to vidí Finn, 6 měsíců

„Pořád objevuju nové a nesnáším nudu. Baví mě číhat a do pelíšku se dá dobře schovat. Když z něj vyskočím, nikdo to nečeká. I tak ale potřebuju místo, kde si můžu po celodenním blbnutí v klidu odpočinout.“

Podívejte se na video o našem pelíšku pro kočky

Seznamte se s Kutěkoulí🎬 Seznamte se s Kutěkoulí.Kutěkoule je první pelíšek, ze kterého budete mít radost vy i vaše kočka.
Kutěkoule vyrábíme ručně z té nejkvalitnější novozélandské ovčí vlny 🐑. Vaše kočka si ji zamiluje, v Kutěkouli může spát i dovádět. A výhodou pro vás je, že vypadá skvěle v každém interiéru.
Pojďte si vybrat z 18 barev k nám na e-shop 👉 www.kutekoule.cz

Posted by Kutěkoule on Saturday, November 19, 2016

Má už vaše Kočka svou Kutěkouli?

Ještě ne? Pořiďte jí Kutěkouli a kuličky s šantou a kozlíkem v hodnotě 299 Kč od nás dostanete jako dárek zdarma.
Vybrat Kutěkouli

Komentáře