10 důvodů, proč je ovčí vlna tak jedinečná

10 důvodů, proč je ovčí vlna tak jedinečná
17.11.2016 admin

Není náhoda, že jsme si jako hlavní materiál pro naše pelíšky vybraly zrovna ovčí vlnu. Ovčí vlna je jedním z nejstarších materiálů, který se používá už od dob starověké Persie a Egypta a má spoustu nedoceněných  vlastností.

1

Udržuje teplotu

Ovčí vlna výborně udržuje teplotu, čímž se jiné materiály chlubit nemohou. Zatímco v zimě nás a naše mazlíčky vlna pomáhá zahřívat, v létě naopak příjemně chladí.

2

Pohlcuje vlhkost

A nejenom pohlcuje, ale hlavně odpařuje. Tím poskytuje tzv. suché teplo, které zlepšuje krevní oběh a snižuje napětí u lidí i u zvířátek.

3

Vhodná pro alergiky

Díky svým antibakteriálním a antistatickým schopnostem je vlna vhodná i pro alergiky.

4

Má dlouhou trvanlivost

Vlna je velmi flexibilní. Jedno vlněné vlákno lze ohýbat více než 20 000 krát, aniž by se zlomilo. Díky tomu se váš kočičák může vyřádit a přitom se nemusíte bát, že by pelíšek poškodil.

5

Je prodyšná

Vlna je materiál, který je i v husté struktuře dobře prodyšný. Prodyšnost je dána nepravidelnou povrchovou strukturou vlněného vlákna, které je tvořené mikroskopickými šupinkami.

6

Je samočistící

Zásluhou lanolínu je ovčí vlna chráněna před znečištěním, mikroorganismy a množením roztočů. Lanolín je přírodní tuk, který navíc ulevuje od bolesti a pomáhá při revmatických obtížích.

7

Snadná na údržbu

Nezapáchá, dobře se zbavuje vlhkosti a je odolná proti prodření. To ji dělá ideálním materiálem pro výrobu pelíšků. Více informací, jak udržovat pelíšek, se dozvíte v článku Jak o Kutěkouli pečovat.

Přečtěte si: Jak o Kutěkouli pečovat

Naše pelíšky vyrábíme z té nejkvalitnější novozélandské vlny. Ovčí vlna má vynikající samočistící schopnosti. Zásluhou lanolínu je chráněna před znečištěním, mikroorganismy a množením roztočů. Nezapáchá, dobře se zbavuje vlhkosti a je odolná proti prodření.

8

Přívětivá k životnímu prostředí

Je biologicky rozložitelná. Na konci své životnosti může být vrácena do půdy, kde při rozkladu uvolňuje cenné živiny do země. Oproti syntetickým materiálům se rozkládá velmi krátkou dobu.

9

Obnovitelný zdroj

Dokud roste tráva i ovečky budou produkovat novou vlnu. S příchodem jara se ovce v jejich vlastním zájmu musí vlny zbavit, stříhání jim uleví od těžkého a mnohdy zplstnatělého kožichu. A protože máme rády všechny zvířata, zvolily jsme menší rodinnou farmu, kde se k ovečkám chovají s respektem.

10

Schopnost zplstnatět

Pro nás ta nejdůležitější vlastnost vlny, naše pelíšky totiž vyrábíme metodou plstění. Plstění probíhá za pomoci přírodního mýdla, vody, tlaku a teploty. Během něj se uvolní šupinky, z nichž se skládá vlněné vlákno, pevně se propletou a zaklesnou do sebe. Výsledkem je odolná a měkká plsť, ve které si vaše kočka bude hovět jako v (ba)vlnce.


I přes tyto jedinečné vlastnosti vlny se v poslední době všude setkáváme se záplavou syntetických materiálů vyráběných z ropy. My zůstáváme v souladu s přírodou a věříme, že i vaši mazlíčci si zaslouží možnost kvalitního a zdravého spánku.

Podívejte se na video o našem pelíšku pro kočky

Seznamte se s Kutěkoulí🎬 Seznamte se s Kutěkoulí.Kutěkoule je první pelíšek, ze kterého budete mít radost vy i vaše kočka.
Kutěkoule vyrábíme ručně z té nejkvalitnější novozélandské ovčí vlny 🐑. Vaše kočka si ji zamiluje, v Kutěkouli může spát i dovádět. A výhodou pro vás je, že vypadá skvěle v každém interiéru.
Pojďte si vybrat z 18 barev k nám na e-shop 👉 www.kutekoule.cz

Posted by Kutěkoule on Saturday, November 19, 2016

Má už vaše Kočka svou Kutěkouli?

Ještě ne? Pořiďte jí Kutěkouli a kuličky s šantou a kozlíkem v hodnotě 299 Kč od nás dostanete jako dárek zdarma.
Vybrat Kutěkouli

Komentáře